Nasz zespół

Jakub Malinowski

Doktor nauk medycznych

Jakub Malinowski

Ukończył studia na Akademii Medycznej we Wrocławiu w roku 1988, uzyskując dyplom lekarza stomatologa. W 1989 roku wyjechał do RFN, gdzie pracował w charakterze lekarza stomatologa, a następnie lekarza ortodonty w kolejnych gabinetach:

  • 1990–1991 w gabinecie doktora H.E. Lorfa w Kolonii,
  • 1991–1994 w gabinecie doktora Hansa-Georga Niessinga w Burgdorf,
  • 1994–1998 w Instytucie Ortodontycznym doktora Christopha Herrmanna w Heidelbergu.

W roku 1996 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych przed komisją fakultetu medycznego Akademii Medycznej w Szczecinie. Po powrocie do Polski pracował w latach 1998–2004 w Zakładzie i Katedrze Ortodoncji Akademii Medycznej we Wrocławiu jako rezydent, odbywając szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie ortodoncji. W 2004 roku zdał egzamin specjalizacyjny przed komisją Centrum Kształcenia Wyższych Kadr Medycznych pod przewodnictwem prof. dr hab. G. Śmiech-Słomkowskiej i uzyskał tytuł specjalisty ortodonty.

Opublikował liczne artykuły w prasie fachowej, tłumaczy literaturę fachową na język polski, wygłasza referaty na kongresach naukowych i organizuje kursy szkoleniowe dla lekarzy ortodontów, lekarzy stomatologów i asystentek ortodontycznych. Oprócz pełnego spektrum stosowanych przez niego aparatów i technik ortodontycznych specjalizuje się w leczeniu aparatem Crozata i aparatem Herbsta. Jest członkiem polskich i zagranicznych towarzystw ortodontycznych. Pracuje w gabinecie w charakterze lekarza ortodonty od 1998 roku.

Prywatnie pasjonuje się jeździectwem i narciarstwem oraz uwielbia podróże.

Marta Sajdak Malinowska

Lekarz stomatolog

Marta Sajdak Malinowska

Lek. Stom. Marta Sajdak-Malinowska ukończyła w roku 1992 studia medyczne na wydziale stomatologii uniwersytetu medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W roku 2001 uzyskała tytuł specjalisty II stopnia z ortodoncji. Od roku 1993 prowadzi w Tarnowie i w Tuchowie prywatna praktykę stomatologiczną.

W latach 1998-2009 pracowała w poradni ortodoncji w Zespole przychodni specjalistycznych w Tarnowie. W swojej praktyce ortodontycznej stosuje koncepcje leczenia całościowego zwracając uwagę nie tylko na problemy zgryzowe pacjentów. Od wielu lat zajmuje się leczeniem trudnych przypadków wad klasy trzeciej u pacjentów stosując metody nieoperacyjne. Obecnie pracuje w gabinecie ortodontycznym w Tarnowie i razem z mężem dr Jakubem Malinowskim w klinice Bio-orto we Wrocławiu.

Klara Malinowski

Lekarz stomatolog

Klara Malinowski

Ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym w Wiedniu z tytułem Doctor of Medical Dentistry. Jest członkiem PTO (Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego) oraz AAO (American Association of Orthodontists). Swoją wiedzę poszerza na licznych kursach i szkoleniach z zakresu ortodoncji.

Obecnie jest w trakcie specjalizacji w dziedzinie ortodoncji.

Ewa Kusiak

Higienistka stomatologiczna

Ewa Kusiak

Jest doświadczoną asystentką stomatologiczną. Wieloletni staż i empatia pozwoliły jej wypracować indywidualne podejście do każdego pacjenta. Dba o najwyższy poziom usług, a także bardzo dobre relacje z pacjentami i sympatyczną atmosferę.

Monika Chodur

Lekarz stomatolog

Monika Chodur

Jest absolwentką Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Zawsze ważna była dla niej estetyka uśmiechu, dlatego ortodoncją zainteresowała się już na początku drogi zawodowej. Wiedzę zdobywała od specjalistów w trakcie studiów, z praktyk zagranicznych oraz w późniejszej pracy we wrocławskich gabinetach.

Obecnie jest w trakcie specjalizacji w dziedzinie ortodoncji.

Anna Pelczar

Lekarz stomatolog

Anna Pelczar

Studiowała na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Ukończyła staż podyplomowy w klinice ortodoncji i implantologii Limed we Wrocławiu. Wiedzę poszerza na wielu kursach z zakresu ortodoncji.

Prywatnie jest miłośniczką zwierząt, włoskiej kuchni i podróży. Zimą jeździ na snowboardzie, a latem pływa na kitesurfingu.